Kontakt

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
  SPEC4ENERGY Sp. z o.o.

  • ul. Geodetów 1, p. 215,
   35-328 Rzeszów
  • 797 924 174
  • biuro@spec4energy.pl

  Niestety na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie - dobieramy sprzęt na jego potrzeby i możliwości.

  Koszt instalacji zależy od wielu czynników. Chodzi między innymi o umiejscowienie. Do wyboru mamy bowiem instalacje gruntowe i dachowe.

  Poza tam wpływ na cenę ma również falownik, czyli inaczej mówiąc „serce instalacji”. Jest najdroższym pojedynczym elementem całej ceny instalacji. Klasa inwertera mówi nam o jego sprawności w długim czasie. Szybkości reakcji na zmiany spowodowane cieniami, chmurami oraz powrotem do 100% wydajności.

  Istotna jest również cena samych paneli. Producenci prześcigają się w wyścigu technologicznym, by zaoferować najlepszy produkt. Jednak trzeba być też uważnym obserwatorem. Często nie sama moc czyni panel wyjątkowym. Nam zależy by produkował on, jak najwięcej i zarabiał. Dlatego też musimy zwrócić uwagę na procentowy wskaźnik wydajności.

  Wszystkie te elementy składowe decydują później o końcowym koszcie instalacji.

  Można odpowiedzieć krótko – TAK! Nie wyczerpuje to jednak tematu. Oszacowanie w ciemno, ile można zaoszczędzić jest trudne. Samo zużywanie prądu niewiele nam mówi. Istotne jest to, w jaki sposób to robimy. Im więcej zużywamy jednego źródła energii tym jest to korzystniejsze i tym więcej jesteśmy w stanie zaoszczędzić.

  Posłużymy się tutaj przykładem. Możemy wymienić kuchenkę gazową na indukcyjną, kupić samochód hybrydowy, wymienić źródło ciepła z pieca stało palnego starej generacji na nowoczesną i oszczędną pompę ciepła. Jeżeli zaplanujemy odpowiednio system oraz zaczniemy myśleć nad naszym zużyciem, tak by przestawić wszystkie procesy wymagające elektryczności w godzinach pracy instalacji, tym efektywniej wykorzystamy naszą instalację.

  Czy to się opłaci? Oczywiście, że tak! Sami jesteście architektami waszego sukcesu. My jedynie możemy podpowiedzieć, co uwzględnić w waszych planach.

  Tak. Obecnie można skorzystać z kilku form dofinansowania. Poniżej linki do stron internetowych, gdzie znajdziemy krok po kroku wyjaśnienia, na jakie wsparcie finansowe można liczyć i co trzeba zrobić, aby je otrzymać:

  #Mój Prąd

  #CzystePowietrze

  #UlgaTermomodernizacyjna

  Czas realizacji przewidziany w umowie wynosi do 10 tygodni. Zazwyczaj jednak kończymy naszą pracę szybciej niż jest to początkowo zaplanowane.

  Oczywiście, że tak. Korzystamy jedynie ze sprawdzonych źródeł dystrybucji. Dlatego po zakończonej instalacji przekazujemy komplet dokumentów wraz z numerami seryjnymi oraz z oświadczeniem dystrybutora o odpowiedzialności gwarancyjnej. Dbamy by nasz klient czuł się jak najbardziej komfortowo i nie musiał się martwić o swój sprzęt.

  FAQ

  Najczęściej zadawane pytania